نقش شبکه های اجتماعی در بهداشت و درمان

شبکه های اجتماعی و نقش آن در بهداشت و درمان

شبکه های اجتماعی و نقش آن در بهداشت و درمان: در سراسر ایالات متحده ، بیش از ۹۹ درصد از بیمارستان ها دارای صفحه فعال فیس بوک هستند – و تعداد فزاینده ای نیز در سیستم عامل هایی مانند توییتر و اینستاگرام حضور دارند.

به دلیل درگیری مداوم پزشک با بیمار شبکه های اجتماعی می تواند نقش به سزایی در بهبود عملکرد ارتباط قوی پزشک با بیمار داشته باشد.

در ادامه به برخی از مزایا ، چالش ها و فرصت هایی که رسانه های اجتماعی در جامعه امروز پزشکی ارائه می دهند ، نگاهی بیندازیم.

مزایای شبکه های اجتماعی (social media) در بهداشت و درمان

شبکه های اجتماعی فرصت های بسیاری را برای سیستم های سلامت فراهم می کند. و به سازمانها اجازه می دهد تا ارتباط برقرار کنند ، مطالب را به اشتراک بگذارند و اعتبار خود را به عنوان رهبران فکری توسعه دهند. از طریق سیستم عامل هایی مانند توییتر و فیس بوک ، پزشکان و سیستم های درمانی می توانند هشدارهای مربوط به سلامتی را به اشتراک بگذارند ، بازخورد بیمار را دریافت کنند و با تمرکز بر ایجاد اعتماد ، برند خود را تقویت کنند. با برقراری ارتباط با بیماران بصورت آنلاین ، بیمارستان ها و پزشکان پایه و اساس یک رابطه مثبت را ایجاد می کنند. علاوه بر این ، تبلیغات هدفمند از طریق شبکه های اجتماعی در دستیابی به اطلاعات بیمار برای پیدا کردن پزشک موردنظر کمک می کند.

براساس یک مطالعه سال ۲۰۱۸ ، ۸۰ درصد از کاربران اینترنت ایالات متحده، به جستجوی اطلاعات بهداشتی بصورت آنلاین پرداخته اند و ۶۰ درصد از کاربران رسانه های اجتماعی به پست های رسانه های اجتماعی توسط پزشکان بیش از هر گروه دیگر اعتماد دارند. با مشغله و تعامل مکرر بر روی بسترهای اجتماعی  ، سیستمهای سلامت می توانند بازاریابی دهان به دهان خود را احیا کنند ، ارتباط ها را بهبود بخشند و با اطمینان از اینکه بیماران پبه طور پیوسته با سیستم سلامت درگیر هستند ، مراقبت بهتری ارائه دهند.

بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت